جاهای ديدنی ايران در نوروز ۱۳۸۶

 

موسیقی نواحی ایران را گوش دهید

http://www.aftab.ir/songs/alb_images/81732767a03db6720881f4dca3dfd80d.jpg

سایت تاریخی شهداد

http://www.kermanmiras.org/tappeha/images/shahdad_icon_1.jpg

تپه یحیی

http://www.kermanmiras.org/tappeha/images/yahya_icon_1.jpg

بناهای برجسته استان کرمان

http://www.kermanmiras.org/places/images/Resize%20of%20Untitled-30.jpg

 موسیقی زنده و غنی سیستان و بلوچستان

http://www.sbportal.ir/media/image/2004/10/8_thum.jpeg

عکس شیر محمد اسپندار استاد بزرگ موسیقی بلوچ

نمایی زیبا از ایور

http://www.eivar.ir/components/com_ponygallery/img_pictures/1%20(52)%20copy.jpg

عکس از جاذبه های استان کرمانشاه

http://www.aftab.ir/e_card/photos/KAB03011.jpg

عکس از قصر غرق شده صفوی در باغ عباس آباد بهشهر مربوط به شاه عباس صفوی

http://www.persiangarden.ir/GalleryImage/abasabad-(164).jpg

عکس از باغ فین کاشان

http://www.persiangarden.ir/GalleryImage/fin-005.jpg

 

عکس از تاریخانه دامغان ( دومین مسجد تاریخی ایران )

با ما در سفر هایی متفاوت به دیدار ایران بیایید

عکسی از غار چال نخجیر دلیجان

سفر هایی کاملاً حرفه ای را با موسسه گردشگری شیوار کوهستان تجربه کنید

 

عکسی از جاذبه های استان چهار محال بختیاری

 

http://www.aftab.ir/e_card/photos/JJB03012.jpg

عکس از مقبره سید رکن الدین - یزد

http://www.aftab.ir/e_card/photos/YAC02212.jpg

 

عکسی از رقص دختران زیبای قشقایی در مراسم سنتی و زیبای عروسی قشقایی

http://www.aftab.ir/e_card/photos/FZD01012.jpg

عکسی از رقص دختران در مراسم عروسی عشایر قشقایی

http://www.aftab.ir/e_card/photos/FZD0101I.jpg

باغ رویاهای ایرانی

باغ مشیرالممالک یکی از باغهای خرم یزد در اواسط دوره قاجاریه بوده است که توسط میرزافتح الله خان مشیرالممالک بنا گردیده است. میرزا فتح الله در اواسط سلطنت ناصرالدین شاه به دیوانی و سپس مالی یزد رسید و چون مدت بسیاری مسوولیت امور دیوانی را به عهده داشت بعنوان مستوفی و مشیری معروف  شد.
مشیر در غیاب حاکم وقت جانشین وی در اداره حکومت و بالطبع و طبق گفته کهنسالان زمانی سرنوشت یزد در مقر حکومت وی یعنی باغ مشیر الممالک رقم می خورد.

 این باغ دارای آب انبار، استبل، بار انداز، انبار، باغچه های سبزیکاری شده، حمام، کوشک، اندرونی، بیرونی، نارنجستان و غیره بود که پس از انقلاب متاسفانه مدتی  به صورت متروکه در آمده و بسیاری از ساختمانهای با ارزش آن تخریب گردیده یا برای یافتن گنج به نابودی کشیده شده است.

news_moshir_1.jpg

 این بنای ارزشمند در سال 1379 توسط بخش خصوصی خریداری و شروع به باز سازی گردید و در اواخر نیمه سال 1382 بعنوان اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات سنتی و در عین حال مجهز به کلیه امکانات رفاهی رونقی دوباره گرفت.

محوطه زیبای باغ ، فواره ها، نهر آب جاری و معماری اصیل بومی و ایرانی باغ را به یکی از جاذبه های توریستی ایران و جهان تبدیل نموده است.

جذابیت سقفها و تجهیزاتی که بصورت سنتی تهیه شده است، فضایی به یادماندنی برای کلیه مسافرین به یادگار 
می گذارد. خوشبختانه روند بازسازی در سال جاری نیز با حمایتهای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه یافته است تا این هتل بعنوان اولین هتل باغ ایرانی و اولین و بزرگترین هتل کاملا سنتی ایران پذیرای میهمانان باشد.

دهکده توریستی خوران ایوان با داشتن انواع باغات میوه و گردو و چشمه سارهاي از دل کوه بیرون آمده چشم انداز لطیف و دل نوازی را بر روی میهمانان و مسافران خسته می گشاید.

نزدیکی به شهر ایوان و وجود اردوگاه تفریحی توریستی در وسط باغات این دهکده و نیز امکانات رفاهی موجود در اطراف این روستا زمینه جذب گردشگران زیادی از نقاط مختلف ایران و همچنین کشورهای دیگر را فراهم آورده است.

http://img.photoamp.com/i/thumbs/PPWMNLek.JPG

در اطراف اين روستاي هميشه بهار انواع درختان و ميوه هاي وحشي از جمله تمشك وجود دارد كه چشم هر بيننده اي را به خود جلب مي كند. بهره گيري از خواص دارويي گياهان بومي محل از جمله آويشن توسط مردم روستا از جمله نكات مهمي است كه ذهن مسافران را به خود جلب مي كند.

http://img.photoamp.com/i/thumbs/292A0.JPG

اين روستا هر ساله شاهد كوچ پرندگان و از جمله چند لك لك زيبا و رويايي است كه بر روي درختان سر بفلك كشيده آن لانه كرده اند هستند.

http://img.photoamp.com/i/thumbs/wOnMBqgww.jpg

 

غار انفجاری - ایوان

 

آدرس: دست روستای کله جو شهرستان ایوانمکان: طبـیـعی
این غار در بالا دست روستای کله جو شهرستان ایوان، ‌در میان سفره های سخت دیواره باختری کوهستان بانکول قرار دارد.
ورودی غار تا عمق 5/1 متری، ‌تنوری شکل (گرد) و صعب العبور است و گذر از آن به طور سینه خیز امکان پذیر است. پس از گذشت از این سمت و ورود به تالاری بزرگ، غار به دو شاخه تقسیم می شود. یکی از تالارها مانند دالان است و 5 متر ارتفاع و 10 متر پهنا دارد و عمق آن تا حدود 40 متر از سفره های سنگی آهکی با استالاگتیت یا چکنده های مخروطی پوشیده شده است. پس از آن، یک سراشیبی عمیق و تند از شاخه باختری شروع می شود که عمق آن هنوز شناسایی نشده است. لایه های سنگی آهکی سقف غار به علت رطوبت و دمای داخل که بر سنگ ها تاثیر می گذارد و باعث جدا شدن و سقوط آن ها از سقف می گردد، به همین دلیل نام غار به انفجاری معروف شده است. احتمال می رود در عمق زیرین این غار منابع غنی آب به صورت حوضچه ها و انبارهای بزرگ ذخیره شده باشد
 
 
غار خفاش - دهلران

 

آدرس: سه کیلومتری شمال خاوری شهر دهلرانمکان: طبـیـعی
این غار در سه کیلومتری شمال خاوری شهر دهلران در دامنه کوهی مشرف به دره و چشمه های آب گرم دهلران واقع شده است.
طول غار 155 متر، عرض آن 30 متر و ارتفاع آن از سقف با کف 50 متر می باشد. دهلیزهای وسیعی در این غار وجود دارد که عمق بعضی از قسمت های آن به 400 مترمی رسد. این غار به علت زندگی خفاش ها در داخل آن(حدود 20.000 خفاش)، به غار خفاش معروف شده است. خفاش های آن از نوع دم دار و بزرگ هستند. غارخفاش دهلران یکی ازغارهای تاریخی عصر غارنشینی است که بعدها به زیستگاه خفاش ها تبدیل شده است. موضوع مورد توجه این غار وجود توده عظیم و ضخیم فضله خفاش در کف غار است که طی هزاران سال پدید آمده است و کشاورزان از آن برای تقویت زمین های زراعی استفاده می کنند. غار خفاش در فهرست آثار ملی ثبت شده و مورد حفاظت و مراقبت است
 
 
غار زینه گان - ایلام

 

غار زینه گانآدرس: 5 کیلومتری جنوب خاوری شهر صالح آبادمکان: طبـیـعی
غار شگفت انگیز زینه گان در 5 کیلومتری جنوب خاوری شهر صالح آباد و در فاصله 52 کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.
این غار روباز که بیش از یک کیلومتر درازا دارد، دارای آب فراوان، دهلیزهای آبگیر، قندیل های متعدد و آبچک های طبیعی و بسیار جالب می باشد. هوای داخل غار بسیار سرد و مطبوع است. در حالی که منطقه صالح آباد در تابستان حدود بیش از 40 درجه گرما دارد، اختلاف هوای بیرون غار با درون آن تقریبا 50 درجه می باشد و به همین دلیل آن را «غار بهشت» نیز می نامند.
سرخس ها، جلبک ها، گل ها و گیاهان خودروی داخل غار، رنگ سنگ ها، ‌پیچ و خم داخل غار، لب های به هم دوخته قسمت هایی از سقف غار همه و همه حکایت از شگفتی های طبیعت است. این غار یکی از جاذبه های مهم توریستی استان ایلام می باشد
 
 
غارتایه گه - ایلام

 

غار ملک شاهیآدرس: 2 کیلومتری جنوب باختری روستای وریمکان: طبـیـعی
این غار در 2 کیلومتری جنوب باختری روستای وری در میان دره ای که به رودخانه جنوب روستا منتهی می شود، ‌قرار گرفته و تا مرکز بخش ملکشاهی 15 کیلومتر فاصله دارد.
. درازای دهانه غار 25 متر و پهنای (تالار) آن 120 متر و بلندی سقف آن تا کف غار 33 متر می باشد. کف غار از شن و سنگ پوشیده شده و استالاکتیت (چکنده) و استالاگمیت (چکیده) که از رخسارهای برجسته غارهای آهکی هستند، در کف و سقف آن مشاهده می شود. در فاصله ده متری ورودی غار استخر آبی قرار دارد که محل جمع شدن سیلاب های زمستانی است که معمولا به داخل غار سرازیر می شود. این غار به دوران دوم زمین شناسی مربوط است. ورودی این غار از تالاری بزرگ شروع می شود و انتهای آن کم کم باریک شده و به قسمت های نامعلومی که هنوز شناسایی نشده اند، ختم می شود. خفاش های زیادی نیز در این غار زندگی می کنند.
 
 
غارطلسم - ایوان

 

آدرس: ضلع خاوری دهستان سراب ایوانمکان: طبـیـعی
این غار در ضلع خاوری دهستان سراب ایوان در ارتفاعات درون دریژ و در بالای کوه مانشت، قرار دارد. درازای این غار از ورودی تا انتهای آن 300 متر است که 100 متر اول آن به صورت فضای باز است.
در سقف غار استالاگتیت یا «چکنده» نیز وجود دارد. در عمق 100 متری غار یک سه راهی وجود دارد که یکی از دهلیزهای آن 20 متر عمق دارد و دهلیز آن نیز از فاصله 10 متری تنک تر شده و صعب العبور می شود. پس از گذشتن از راه صعب العبور مذکور تا عمق 200 متری، غار به صورت نیم دایره امتداد دارد. از 260 متری به بعد عمق داخل مجرا باریک می شود. در این قسمت، داخل غار اندکی ریزش کرده است، با این وجود عمق غار تا انتهای آن 300 متر درازا دارد. جنس سنگ غار، آهکی و قسمتی از کف آن خاکی و قسمت های دیگری از آن نیز سنگی می باشد. این غار توسط هیئت کوهنوردی استان ایلام و با همکاری امور سیاحتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در سال 1369 به طور کامل شناسایی گردید. به علت شرایط خاص منطقه، کوهستانی بودن آن و با توجه به وجود لاشه های متعدد حیوانات در داخل غار، این محل زیستگاه مناسبی جهت حیوانات درنده است. علاوه بر آن تعداد زیادی خفاش نیز در این غار زندگی می کنند

عکسی از مدرسه و مسجد سپهسالار در تهران

با ما در سفر هایی ماجراجویانه همراه باشید

عکسی از مسجد اهل تسنن در چابهار

با ما ایران را بشناسید

عکسی از دروازه قدیمی قلعه نارنج ( نارین ) - میبد استان یزد

سفرهای موسسه گردشگری شیوار کوهستان تجربه ای متفاوت

 

عکسی از پیرمرد گیوه باف ، کرمانشاه

موسسه گردشگری شیوار کوهستان

موزه شاهرود 2

2i8zku9.jpg

خانه ی یغمایی های شاهرود

عکس های گرفته از وب http://www.sh-k-co.blogfa.com/

/ 2 نظر / 119 بازدید