عکاسی توسط جوانان فعال ايرانی

دریاسر


تورهای مجله عکاسی خلاق هم به نظر من میتونه برای اعضا جالب باشه.
اما مجله عکاسی حرفه ای ( خودی ) هم به نظر من میتونه در راستای همان تاسیس کلوپ و این حرفها تورهای عکاسی بذاره و عضو گیری کنه.

اما بحث دیگه اینکه میخواستم اجازه بگیرم تا بنده هم مثل آقای فخار مکانهایی رو معرفی کنم که خودم تا بحال نرفتم.

عکسهایی که میذارم اینجا مربوط به CD نمای ایران 2 از شرکت نرم افزاری آمیتیس رسانه هست. که عکاسان و فیلمبردارهای اون به مکانهای جالبی از ایران رفته اند و فیلم و عکس تهیه کرده اند.

جفت عکسها مربوط به دریاسر میشه که محل اون روی نقشه نشون داده شده.

285260.jpg


285261.jpg

285262.jpg

__________________
آریو مینوسپهر
قلعه رودخان

285135.jpg


جواهرده
موقعیت : جنوب رامسر
دسترسی از طریق رامسر ، جاده جواهرده.
این ده یه جورایی بالای ابرها است ، بعبارتی معمولا باید از داخل ابر و مه رد شوید تا به ده برسید.
زمستان عملا تعطیل ! جاده ای رؤیایی و بسیار زیبا دارد. بالای ده با حدود 25 دقیقه کوه نوردی یک آبشار کوچک دارد. پایین ده دره ای هست که در ابتدا شیبی ملایم داشته و سوژه های جالبی برای ماکروگرافی دارد.
و عملا تنها جایی که برای اقامت هست ، متلی است شیک و باحال که خانمی با سلیقه مدیر این متل هست ، به نام متل جواهر ده . سوئیت ها با حمام و آشپزخانه و بخاری و شومینه است و البته متل رستوران هم داره. چه ترشه کبابی ، به به !
جاده خطرناکی داره و اصلا جای آرتیست بازی نیست ! خطی مسافر کش از رامسر به جواهرده دائما در حال تردده ( با نهایت آرتیست بازی در مه و پیچ های خطرناک.) از 10 صبح تا 2 بعد از ظهر احتمال وقوع مه شدید خیلی کمه.

fahimeh%20akbary.jpg

عکس از : خانم فهیمه اکبری

آمل / لاریجان / شاهان دشت

IMG_2738.jpg

این آبشار بیش از پنج پله داره و در حدود 150 متر ارتفاع که از دل کوه به زمین میریزه....
نرسیده به آمل یک مسیر انحرافی قرار داره که به طرف این آبشار میره...در بالای این آبشار یک قلعه قدیمی وجود داره که معلوم نیست چطور اون بالا ساخته شده...تردد در این مسیر به قدری مشکل هست که چارپایان به سختی از این مسیر عبور میکنند.


آبشار مارگون.....شیراز- یاسوج
این آبشار بیش از 40 چشمه داره که از ازتفاع 100 متری به زمین می ریزه....

_MG_4469.jpg

کویرمرنجاب
s.reza%20azizy.jpg
عکاس : آقای سید رضا عزیزی ( برنده 10 سکه بهار آزادی )

mehdi%20monam.jpg
عکاس: آقای مهدی منعم

48ogb55.jpg

امامزاده ای در دل کوه( شفت)

امام زاده ابراهیم معروف به ابوالفضل گیلانی از فرزندان امام موسی (ع) می باشند که مزار ایشان در یکی از روستاهای دور افتاده ولی زیبا قرار دارد که سالانه مهمانان بی شماری را به این منطقه می کشاند.

امامزاده ابراهیم به همراه امامزاده اسحاق، هاشم ، آقا سید شریف الدین و بانو نساء چهار فرزند امام هفتم هستند که پس از شهادت امام هشتم وارد این مناطق می شوند و به منظور امان از دست مامورین سیه دل عباسی رو به مناطق جنگلی می آورند و هر کدام به نوعی به شهادت می رسند.امامزاده ابراهیم که به مناطق کوهستانی شفت رسید بر اثر خستگی و گرسنگی و تشنگی به ناچار دعوت پیرزنی را قبول کرد. پیرزن طماع که از چهره نورانی حضرت پی به بزرگواری وی برده بود به سبب طمع و دریافت جایزه از ماموران عباسی به همراه غذا به حضرت سم می خوراند و باعث کشته شدن حضرت می گردد.هم اکنون این منطقه را به امامزاده ابراهیم می شناسند.

/ 1 نظر / 32 بازدید
مليکا

درود... چه وبلاگ کامل و ديدنی ای داريد...يکساعتی است که مهمان وبلاگتون هستم و دلم نمی آيد بروم...مرسی از اين همه ذوق و سليقه... در ضمن مرسی که به فانوس حقير منم سر زديد... شاداب باشيد و شادی آفرين