آبشار گزو

آبشار گزو واقع در جنگل شگفت انگیز و مملو از اکسیژن لفور، یکی از زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران است.

اگر قصد دارید مدتی را به دور از هیاهو و آلودگی تهران، فقط اکسیژن تنفس کنید و تنها صدایی که می‌شنوید صدای آب و پرندگان باشد، جنگل زیبا و بکر لفور انتخاب خوبی است. پس از عبور از فیروزکوه و پل سفید باید خود را به شیرگاه برسانید. مسیر جنگل در امتداد جاده سد البرز است. از سد البرز حدود دو ساعت جاده خاکی در جنگل پیش روی شماست. مقصد سه تن بزرگوار گزو است. اینجا می توانید با مبلغ کمی اتاقکی اجاره ‌کنید با تمامی امکانات برای ماندن در شب.

برای دیدن آبشار باید از اینجا حدود40 دقیقه جنگل نوردی کنید (البته با شیب بسیار تند). کافی است مسیر آبشار در جنگل را از روی اندک زباله های روی زمین پیدا کنید. گرچه عظمت و خروش آبشار بخصوص در اردیبهشت ماه امکان ایستادن در چند متری آن را نمی دهد، اما همان اندک زمان به تمامی زحمات راه می‌ارزد. آری اینجا همان زیبای جاری است! آبشار گزو.


فرستنده: محسن جنتی از تهران
/ 1 نظر / 170 بازدید
شمس

سلام بزرگوار آبشار گزو ومنطقه شمال ایران وصف ناشدنی است ولی تردید دارم از بزرگترین آبشارهای ایران باشد بلندترین آبشار ایران در استان کرمان است و آبشار سمیرم در شهرستان سمیرم در جنوب استان اصفهانکی از مرتفع ترین آبشارهای ایران است در اردیبهشت سال 71 که بارندگی زیادی شده بود موقعی که آب به پایین آبشار سمیرم می ریخت اولاً به صورت پودر درمی آمد وثانیاً چنان صدای وحشتناکی از ریختن آب حاصل می شد که قابل وصف نبود هر چند که در سمیرم چندین آبشار کم ارتفاع دیگر نیز وجود دارد.ارادتمند خوشحال می شوم در سمیرم پذیرای شما باشم