دره وارنگرود:

رودخانه بي‌نظير و درخت‌زارها و بيشه‌هاي اين آبادي بزرگ داراي جاذبه‌هاي طبيعي و ديدني زيادي است که راه دسترسي به اين روستا از کيلومتر 82 جاده کرج – چالوس بعد از گچسر به داخل مسير ديزين وارد مي‌شود و سپس از اين جاده نيز به سمت شمال منشعب مي‌گردد تا به روستاي وارنگرود مي‌رسد.<?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

«ابتداي صفحه»

دوچناران:

دره حصارک فرحزاد، يا به قولي دوچناران، در شمال غربي فرحزاد دره‌اي طولاني با ديدگاه‌هاي متنوع، باغ‌ها، چشمه‌ها و مسيري پر اُفت و خيز و بسيار مناسب براي راه‌پيمايي است؛ که در نهايت به قله 2761 متري بندعيش منتهي مي‌گردد.

«ابتداي صفحه»

يونجه زار:

مسير قديمي و سنتي فرحزاد به امامزاده داوود از طريق دره وسيع شمالي فرحزاد به منطقه‌اي به نام يونجه زار با طبيعتي متنوع و چند چشمه مي‌رسد و داراي قهوه‌خانه و محيطي مناسب براي استراحت و راه‌پيمايي از طريق جاده خاکي مي‌باشد.

«ابتداي صفحه»

آهنگرک:

دره در خفا مانده آهنگرک در غرب آبادي ميگون 5 کيلومتر بالاتر از بخش فشم حد فاصل دو يال حاجيه آفتاب کوه و کوه آهنگرک با مزلرع و درختان سرسبز و بسيار نزديک به بخش ميگون از جمله محيط هاي مناسب براي گشتهاي يک روزه مي‌باشد.

«ابتداي صفحه»

دشت جانستون:

دشت در جنوب قله‌اي که با يک کوه‌پيمايي دو ساعته از آبادي آب نيک مي‌توان به اين منطقه رسيد. و داراي چشم‌اندازي زيبا و همچنين چندين چشمه و يک سرچشمه بزرگ دائمي است.

«ابتداي صفحه»

وزباد:

درخت زار کوچک و پر شيب وزباد، يا به قولي وزوا، واقع در شمال گلاب دره، شميران در مکاني سراشيبي در زير دامنه هاي صخره اي قله 3100 متري اسپيلَت قرار دارد و داراي چندين چشمه کوچک است. متأسفانه رفت وآمدهاي مداوم کوه پيمايان از مسيرهاي متفاوت اين منطقه باعث آلودگي و تخريب بسياري از مناطق و دره هاي آن شده است. اميد است که با جلوگيري از روند تخريب اين منطقه کوچک و نزديک به تهران اين نقطه مسيري نزديک . مناسب براي ديداري از طبيعت کوهستاني با صرف دو ساعت راه باشد.

«ابتداي صفحه»

پهنک:

دشت وسيع بي نظير و مرتفع امام پهنک يا به قولي پهنک در شمال قله گل زرد يکي از ديدني ترين نقاطي است که مي‌توان طي يک برنامه يک روزه توسط وسيله نقليه کمک دار از طريق بخش پلور در جاده هراز تا گردنه آن رسيده و سپس با يک راهپيمايي کوتاه 30 دقيقه اي به سوي شمال شرقي در سراشيبي بدان رسيد. سطح دشت پوشيده از گل و گياه است و در فصل بهار برخي از زبانه هاي درياچه لار تا نزديکي مرکز آن به پيش مي‌آيد.

«ابتداي صفحه»

لار:

دشت لار و درياچه زيباي آن در فاصله 70 کيلومتري شرق تهران  در جاده هراز از جمله زيباترين نقاط گلگشت يک روزه براي ماهيگيري، شنا، پياده روي و ديدار از قله دماوند، بام ايران، مي‌باشد. راه دشت لار از پلور به سمت غرب منشعب مي‌شود.

«ابتداي صفحه»

کندر:

راه دره و دهکده کوچک کُندر از کيلومتر 9 جاده کرج – چالوس منشعب مي‌شود و جاده خاکي فرعي 18 کيلومتري آن ما را به مکاني مي‌رساند که يکي از زيباترين آبادي هاي ايران با باغات و مزارع سرسبز و استخرهاي بزرگ آب است.

«ابتداي صفحه»

کشار:

دره طولاني و پر کشش کشار بالا و پايين در کيلومتر 10 جاده کن، سولقان قرار دارد. سراسر دره توسط درختان خودرو و کاشته شده احاطه گرديده است و داراي محيط هاي مناسب براي گلگشت در کنار رودخانه کوچک خود مي‌باشد.

«ابتداي صفحه»

هملون:

دره کوچک و کمي‌صخره اي هملون در 30 کيلومتري جاده جاجرود، 5 کيلومتر بعد از ميگون، پس از پل آهني، داراي آب و هواي بسيار سرد در فصل بهار و اوايل تابستان مي‌باشد و غار کوچکي نيز در آن قرار دارد.

«ابتداي صفحه»

خاتون بارگاه:

با استفاده از وسيله نقليه در طي يک روز بهاري مي‌توان مسيري را پيمود که تا ارتفاع 3100 متر در جاده فشم – گرمابدر بالا مي‌رود. از اين نقطه به بعد و مقابل آن دشتي کوچک و سردسير به نام يونزار قرار دارد. محيط هاي طبيعي قبل از گردنه و بعد از آن مناطقي مناسب براي راه پيمايي هاي کوتاه و ديدار از طبيعت بحساب مي‌آيند.

«ابتداي صفحه»

مشاء:

دشت مشاء در شمال شهر دماوند قرار دارد. وجود چشمه و استخر بزرگ چشمه علاء در جنوب اين دشت در فصل بهار و هواي مطبوع آن، همچنين وجود چندين چشمه سار بزرگ و کوچک در امتداد تپه هاي سرسبزي که در مسير درياچه تار قرار دارند از ويژگي هاي مهم آن به شمار مي‌روند.

/ 0 نظر / 34 بازدید